Virtuální servery 4smart.cz

Od 102 Kč za měsíc

Plná virtualizace KVM, vyhrazený výkon

Virtuální servery s technologií KVM

Virtuální servery jsou moderním řešením pro nasazení a spolehlivý provoz všech typů online služeb. Virtuální servery 4smart.cz poskytují naprostou volnost svým uživatelům. Technologie KVM, kterou virtuální servery 4smart.cz používají, vytváří prostředí tzv. plné virtualizace, které zajišťuje přidělování výpočetních zdrojů fyzického serveru. Přidělené výpočetní zdroje poskytují garantovaný výkon pro každý virtuální server. 4smart.cz používá vlastní backend a poskytuje vlastní unikátní middleware REST API pro správu virtualizační plaltformy cloud.4smart.cz.

Ceny nejčastějších variant VPS

Výkonové limity lze přesně nastavovat díky konfigurátoru. Tyto hodnoty lze později kdykoliv změnit.

CPURAMHDDVeřejná IPv4 adresaCena za měsíc
1 jádro1 GB RAM1 GB SSDNE (pouze IPv6 / privátní IPv4)115 Kč
1 jádro1 GB1 GB SSD1 ks150 Kč
1 jádro2 GB10 GB SSD1 ks241 Kč
2 jádra2 GB15 GB SSD1 ks317 Kč
4 jádra4 GB30 GB SSD1 ks599 Kč
8 jader16 GB50 GB SSD1 ks1 563 Kč

Pozn.: Uvedené ceny jsou konečné, nejsmě plátci DPH.

Nevybrali jste?

Sestavte si virtuální server podle svých požadavků

Kdo také využívá naše služby?

Funkce virtuálních serverů 4smart.cz

Standardní součást naší nabídky bez příplatků

Předinstalované šablony / ISO obrazy

K dispozici je nabídka instalačních zdrojů včetně hotových instalací k okamžitému použití.

Vzdálená plocha pro správu (VNC)

Kromě standardních možností, jako je SSH, máte k dispozici možnost správy svého VPS s pomocí vzdálené plochy. Tento nástroj je užitečný mj. při řešení provozních potíží uvnitř virtuálních serverů.

IP adresy a síťová flexibilita na enterprise úrovní

Poskytujeme IP adresy z rozsahů veřejných zpoplatněných IPv4, privátních IPv4 zdarma a z rozsahu IPv6 adres zdarma. Jednomu virtuálnímu serveru lze přiřadit více než jednu IP adresu z každého rozsahu. Tyto další IP adresy lze díky síťovým mostům přiřazovat zahnízděným LXC kontejnerům nebo pro Docker kontejnery uvnitř každého VPS.

Anti DDoS ochrana

Naše technologie a VPS chráníme na několika úrovních. Standardní součástí všech služeb je hardwarová ochrana Radware Network Protection, která je předřazena všem našim fyzickým serverům. Tato ochrana je dále doplněna o inteligentní firewall uvnitř našeho cloudu.

Anti spoofingová ochrana

Abychom zabránili zneužití síťování na 2. vrstvě ISO/OSI, zneužití podpory síťových mostů a více IP adres uvnitř VPS, je standardní součástí naší služby ochrana proti zneužití MAC, IP adres a únosu či podvržení spojení nejrůznějšími technikami.

Pouze distribuovaná SSD úložiště

Všechna data a virtuální disky VPS se nacházejí na SSD discích, které tvoří základ distribuovaných redundantních úložišť. Distribuovaná úložiště zajišťují online replikaci dat na více SSD disků a fyzických serverů.

Fail-over mechanizmy

Pokud se chystáme udělat nějaký ten plánovaný servis našich služeb, nebo se u nás náhodou něco pokazí, přmigrujeme VPS mezi fyzickými servery. Díky tomu můžeme naše technologie servisovat bez dopadu na dostupnost služeb, které u nás provozujete.

HTTP REST API pro správu cloudu

Správa virtualizačního prostředí VPS cloud.4smart.cz není omezena pouze na webové rozhraní, ale všechny její ovládací prvky lze používat také v externích aplikacích a službách. Funkce REST API jsme pro Vás zdokumentovali. Tyto funkce používá naše webová administrace.

Zálohování a redundance

Naše distribuovaná redundantní úložiště 2x denně zálohujeme. Toto interní zálohování je pod naší kontrolou. Zálohy slouží pouze pro výjimečné případy obnovy dat se kterými se naštěstí nesetkáváme.

Podporované technologie

Díky flexibilitě síťování na cloud.4smart.cz mají tyto technologie navíc přidanou hodnotu.

Zahnízděte LXC nebo Docker kontejnery

Vytvořte si ve svém VPS vnořená uživatelská VPS a ušetřete

Díky pokročilým funkcím síťování našeho backendu můžete v prostředí virtuálního serveru 4smart.cz vytvářet a provozovat vlastní uživatelské virtuální servery, tzv. kontejnery. Výhodou tohoto přístupu je úspora nákladů a skutečnost, že tyto kontejnery sdílí a využívají výpočetní výkon vašeho hostitelského VPS 4smart.cz. Každý LXC kontejner může mít vlastní dedikované IP adresy z námi poskytovaných rozsahů a individuální síťové nastavení.  LXC poskytuje mnoho Linuxových distribucí, různých verzí s možnostmi podrobného nastavení.

Virtuální servery služby cloud.4smart.cz plně podporují technologii Docker, která je velmi oblíbená u vývojářů. Docker slouží k zapouzdřování aplikací do samostatných kontejnerů. Tento přístup dovoluje snadno nahradit zapouzdřenou aplikaci jinou verzí, pracovat na přípravách budoucích aktualizací, lépe a snadno testovat. Docker využívá pro síťování mj. technologie síťových mostů, které jsou v prostředí VPS 4smart.cz plně podporovány.

Aktuality a blog

Přihlaste se k odběru novinek z našeho webu

Novinky týkající se našich služeb a informací z blogu

Pozn. Vámi zadané údaje do výše uvedeného formuláře slouží pouze pro potřebu vzájemné komunikace s Vámi, výhradně ve věci zasílání novinek z našeho webu. Zadaná data neposkytujeme třetím stranám a nepoužíváme je k jiným účelům. Kliknutím na tlačítko „Přihlásit se k odběru novinek“ s tímto vyjadřujete svůj souhlas.

Odpovědi na časté otázky

4smart.cz využívá služeb českých datových center. Všechna data jsou skladována výhradně v ČR. K provozu služeb používáme vlastní hardware. Službu virtuálních serverů provozuje Synesta s.r.o. Virtuálními servery se zabýváme od roku 2010.

Virtuální servery 4smart.cz umožňují provozovat weby, e-shopy, telefonní ústředny, databáze, nejrůznější aplikace a online služby s vysokou dostupností. Pokud Vás jakkoliv omezuje webhosting a chcete mít svobodu, je VPS 4mart.cz správným krokem vpřed.

Samozřejmě, kontaktujte nás emailem nebo po telefonu.

Služby zkušeného Linux/IT administrátora jsou Vám polně k dispozici. Rádi se postaráme o aktualizace, škálování Vašich služeb, nebo přípravu prostředí VPS na míru. Tyto služby jsou u nás zpoplatněny hodinovou sazbou. Nabídku pro Vás rádi připravíme zdarma podle Vaší poptávky.

Služba je účtována na základě předplaceného kreditu, který můžete navyšovat převodem nebo platební kartou. Při vyčerpání kreditu je služba zastavena. Při blížícím se vyčerpání kreditu Vás budeme upozorňovat automaticky odeslaným emailem.

Jistě, stačí se zaregistrovat. Po registraci můžete po omezenou dobu naše služby testovat. Informace týkající se testování Vám zašleme emailem po Vaší registraci.

Celý proces je velmi jednoduchý, prostě se zaregistrujte. Žádné objednávky, čekání. Vše je plně automatizované. Služby virtuálních serverů můžete začít používat okamžitě.

Zeptejte se nás