Vážení zákazníci,

jistě jste zaznamenali, že trh s energiemi prošel v uplynulých měsících bouřlivými změnami a ceny energií vzrostly. Tato situace se bohužel nevyhnula ani nám. Služby virtuálních serverů provozujeme ve spolupráci s jedním z brněnských datacenter a tento náš dodavatel telekomunikačních služeb nám již před měsícem oznámil zdražení poskytovaných služeb. Jsme proto nuceni tyto změny promítnout do našeho ceníku služby https://cloud.4smart.cz. Na tomto místě je třeba poznamenat, že dražení služeb cloud.4smart.cz bude pro většinu zákazníků spíše zanedbatelné a symbolické.

Také na druhou stranu přicházíme se slevou v případě položky účtované za každou druhou a další IPv4 adresu z veřejného rozsahu, která je přidělena virtuálnímu serveru služby cloud.4smart.cz. Chceme tímto motivovat zákazníky služby cloud.4smart.cz k provozu kontejnerových technologií, jako je například LXC, tedy provozovat více VPS (kontejnerů) uvnitř jednoho KVM VPS služby cloud.4smart.cz. Takové řešení je možné nakonfigurovat v Debianu, Ubuntu, nebo použít hotové řešení postavené na ProxmoxVE.

Proto od 4.2.2022 dojde ke změnám účtování cloud.4smart.cz:

  • 1 vCPU jádro bude z původní ceny 56 Kč zdraženo na 58 Kč – poplatek za měsíc.
  • 1 vCPU jádro zastaveného VPS bude z původní ceny 22.4 Kč zdraženo na 24.4 Kč – poplatek za měsíc.
  • IPv4 adresa z veřejného rozsahu – platí pro první položku ve virtuálním serveru bude z původní ceny 35 Kč zdražena na 37 Kč – poplatek za měsíc.
  • IPv4 adresa z veřejného rozsahu – platí pro druhou a další adresu ve virtuálním serveru bude z původní ceny 80 Kč zlevněna na 68 Kč – poplatek za měsíc.

Ostatní ceny a metodika účtování jsou bez změn.

O změně cen informujeme s měsíčním předstihem v souladu s našimi všeobecnými podmínkami, které najdete v zápatí na https://cloud.4smart.cz

Děkujeme za pochopení.